1. To forum dyskusyjne korzysta z cookies. Korzystanie z forum oznacza zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Malediwy 2018 - Budżetowo :)

Dyskusja w 'Grenlandia' rozpoczęta przez użytkownika Mr.Wloczykij, 20 Wrzesień 2018.

 1. Mr.Wloczykij

  Mr.Wloczykij New Member

  Cześć Wszystkim,

  Chciałbym się z Wami podzielić swoimi doświadczeniami z wyjazdu na Malediwy jaki odbyliśmy z początkiem września tego roku.
  Cały nasz pobyt był skrupulatnie rejestrowany w formie video, aby móc się przerodzić w kilku (może kilkunasto) odcinkowy projekt/poradnik pokazujący raj na ziemi jakim są Malediwy z trochę innego punktu widzenia - czyli na wyspie bez resortu i prawie bez turystów, zamieszkałą przez rdzennych Malediwczyków [​IMG]
  Poniżej podsyłam link (mam nadzieję, że nie łamię regulaminu) do pierwszego odcinka, który przedstawia w zasadzie całą podróż z Polski na Malediwy.
  Niestety już na wstępie nie obyło się bez problemów, mianowicie zewnętrzny mikrofon w większości filmów nie zarejestrował dźwięku przez co pierwszy film nie zawiera prawie wcale dialogów czy narracji, aczkolwiek w kolejnych odcinkach będzie trochę więcej mówione [​IMG]
  Zapraszam do oglądania, mile widziane wszelkie komentarze czy uwagi jakie Wam się nasuwają, być może będę mógł coś poprawić przy montowaniu kolejnych odcinków [​IMG]

  P.S. Dodam jeszcze, że cały wyjazd był mocno budżetowy, o czym również wspominam w filmach i myślę, że dzięki temu wiele osób dowie się, że raj jest bardziej osiągalny niż może się wydawać [​IMG]

   
 2. Mr.Wloczykij

  Mr.Wloczykij New Member

  Witam!
  Jest to kolejny odcinek z cyklu "Budżetowe Malediwy". Tym razem w filmie pojawia się więcej dialogów. Można na nim zobaczyć jak wygląda wyspa zamieszkała głównie przez tubylców - z niewielką ilością turystów, przybywających tu ze względu na świetne warunki do surfowania. Wyspa, na której się znajdujemy to Himmafushi - położona 50 minut promem na północ od Male - stolicy Malediwów. Mam nadzieję, że ten odcinek bardziej Wam się spodoba, choćby ze względu na większą ilość dialogów zawartych w filmie.

   
 3. Mr.Wloczykij

  Mr.Wloczykij New Member

  Jest kolejny odcinek!
  Wydaje mi się, że jak dotąd najlepszy :)
  Zapraszam do oglądania :)

   
 4. Mr.Wloczykij

  Mr.Wloczykij New Member

  Kolejna odsłona Budżetowych Malediwów :)
  Dalszy ciąg zwiedzania najmniejszej stolicy świata jaką jest Male.
  Zapraszam do oglądania!

   
 5. Mr.Wloczykij

  Mr.Wloczykij New Member

  Cześć,
  Zapraszam wszystkich na kolejny odcinek z serii "Budżetowych Malediwów" :)
   
 6. Mr.Wloczykij

  Mr.Wloczykij New Member

  Wracamy z kolejną dawką materiału [​IMG]
  Tegoroczna rajska wakacyjna wyprawa na Malediwy obfitowała w wiele podwodnych atrakcji, które z racji budżetowego charakteru wyjazdu, organizowaliśmy sobie sami. Muszę przyznać, że szczęście nam dopisało i spotkaliśmy wiele zachwycających, morskich stworzeń. Każde spotkanie było tym bardziej wyjątkowe, bo polegało jedynie na naszym szczęściu a nie sztucznie organizowanym dokarmianiu i oglądaniu ich. Bliskość zwierzaków oraz możliwość obcowania z nimi w ich naturalnym środowisku sprawiała wiele frajdy – to zupełnie inne przeżycia niż te towarzyszące nam gdy siedzimy przed telewizorem i oglądamy „kolorowe rybki” na National Geographic :)
  Głębiny, na które zdarzyło nam się wypuścić, budziły ogromny respekt – w końcu pływaliśmy w Oceanie!!
  Jednak to na płytkiej wodzie, z drugiej strony wyspy, spotkaliśmy „krwiożercze rekiny” :)
  Całe stado tych młodych ryb pozwoliło nam się podziwiać oraz nagrać.
  Na tym jednak nie poprzestaliśmy i kontynuowaliśmy nasze odkrywanie lokalnej wyspy, co możecie zobaczyć w filmie wklejonym poniżej :)
  Miłego oglądania :)
   
 7. Mr.Wloczykij

  Mr.Wloczykij New Member

  Cześć!
  I tak oto dotarliśmy do półmetka naszej budżetowej podróży na Malediwy.
  Jest piątek, czyli na Malediwach dzień, w którym należy się schludnie ubrać, wyperfumować i iść do Meczetu na modlitwę.
  Tutaj każdego dnia Muezin nawołuje do modlitwy 5 razy dziennie - ale to właśnie piątek jest tym dniem, kiedy wszyscy powinni się stawić minimum 1 raz na modlitwie.
  Można ten dzień przyrównać do naszej niedzieli.
  W odcinku, który zamieszczam poniżej, możecie zobaczyć jak wygląda taki piątek na jednej z wysp tubylczych! W resorcie tego nie spotkacie i nie przeżyjecie [​IMG];)
  Oglądając możecie także usłyszeć krótką historię z życia Mohammeda - właściciela Guest House'u, w którym mieszkaliśmy, z czasów kiedy jeszcze pracował w jednym z typowych dla Malediwów resortów. Ps.
  Chętnie też poznam Wasze opinie nt. mojej twórczości, cały czas "raczkuję" w tym temacie, dlatego mile widziane wszystkie opinie i wskazówki, które pozwolą mi na lepsze nagrywanie oraz późniejszy montaż filmów.
  Pozdrawiam
   

Poleć tę stronę